Spotkanie z przedstawicielem KPP

W  październiku 2019 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Czarnkowie odbyło się spotkanie klas drugich i trzecich technikum mechatronicznego (2MI i 3M4) i zasadniczej szkoły zawodowej (zawód: mechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz) z przedstawicielem Komedy Powiatowej Policji na temat: „Czy znasz swoje prawa i obowiązki?”.

Przedstawicielka policji zapoznała uczniów z przepisami dotyczącymi nieletnich i pełnoletnich uczestników spotkania. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie kary grożą za drobne wykroczenia i przestępstwa. Mogli zapoznać się ku przestrodze z przykładami zdarzeń jakie zaistniały w naszej okolicy. Pani policjantka chętnie udzielała odpowiedzi na pytania zadawane z sali.

Celem spotkania było uświadomienie uczniom jak ważne jest przestrzeganie przepisów prawa oraz jakie konsekwencje są z tym związane zarówno karne jak i bezpieczeństwa własnego i innych użytkowników życia publicznego.

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Przybył za poświęcony czas dla naszej młodzieży.

Tomasz Nowakowski

Comments are closed.