Współpraca z UTW

Obecnie osoby starsze stanowią prawie 13% polskiego społeczeństwa, a liczy się, że za 15 lat będą już stanowić 17% ogółu ludności w Polsce. Przemiany ekonomiczne, gospodarcze, postęp techniczny i ekonomiczny sprawiły, że to właśnie ta grupa polskiego społeczeństwa najmniej zyskała na tych przeobrażeniach, jakie dokonywały się na świecie i w Polsce w ostatnich latach.

Read More

„Dzień babeczki”

Dzień pizzy, musztardy, czekolady… oprócz uroczystości religijnych, czy państwowych w kalendarzu można znaleźć także nietypowe święta związane z jedzeniem. Niektóre z nich są oryginalne, inne wiążą się z tradycjami, inne mają zaś przypominać o znaczeniu konkretnych produktów, grup artykułów spożywczych lub potraw.

Read More

Spotkanie z przedstawicielem KPP

W  październiku 2019 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Czarnkowie odbyło się spotkanie klas drugich i trzecich technikum mechatronicznego (2MI i 3M4) i zasadniczej szkoły zawodowej (zawód: mechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz) z przedstawicielem Komedy Powiatowej Policji na temat: „Czy znasz swoje prawa i obowiązki?”.

Read More

Spotkanie z pracodawcami

Na wysoką jakość kształcenia zawodowego wpływa efektywna współpraca szkół z pracodawcami. Jak współpracować dobrze? I jak dobrze wprowadzić zmiany w szkolnictwie zawodowym? To temat dyskusji pracodawców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego współpracujących z Zespołem Szkół  im. Józefa Nojego w Czarnkowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Czarnkowie podczas  październikowego spotkania z pracodawcami.

Read More

Zaproszenie – 21 października 2019 r.

Dnia 21 października 2019 roku o godzinie 10.00 W Centrum Kształcenia Zawodowego w Czarnkowie Sala W7 ( parter ) odbędzie się Spotkanie Z Pracodawcami. Serdecznie Zapraszamy       Program spotkania; Zmiany w szkolnictwie zawodowym od 1 września 2019 roku. Prowadzenie dokumentacji praktycznej nauki zawodu. Organizacja zajęć teoretycznych w roku szkolnym 2019/2020. Dyskusja.

Pierwsze certyfikaty w klasach patronackich Steico dla operatorów maszyn do produkcji drzewnej

Nauczyciele z ZSP i CEZ w Czarnkowie oraz kadra instruktorska Steico w ramach umowy zakładu pracy z jednostkami oświaty powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego kształcili przez trzy lata według unikatowego programu zawierającego elementy polskiego i niemieckiego kształcenia zawodowego. Dzięki temu w bieżącym roku w maju uczniowie mogli podejść do egzaminów, organizowanych przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, w niemieckim zawodzie

Read More

Dawid 2 czerwca 2019 roku w Koszalinie zdobył I miejsce drużynowo oraz tytuł finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

puhq1

Dawid Jusik, uczeń drugiej klasy technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, reprezentant okręgu Wielkopolska Północna, 2 czerwca 2019 roku w Koszalinie zdobył I miejsce drużynowo oraz tytuł finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. „Pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem” jakże prawdziwe są słowa starożytnego filozofa i jak

Read More

Międzypokoleniowe warsztaty w pracowni spożywczej

aq1

Kolejny raz zorganizowano w pracowni spożywczej Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czarnkowie z uczniami technikum żywienia i usług gastronomicznych. Tym razem pracownia spożywcza zamieniła się w kolorowy warsztat artystyczny. Uczniowie, dzięki doświadczeniu pań z UTW, mogli poznać tajniki zdobienia przedmiotów codziennego użytku techniką decoupage czyli sztuką polegającą na przyklejaniu

Read More

XXIII Ogólnopolski MłodzieżowyTurniejMotoryzacyjny finał wojewódzki – 2019 r.

wk19

W dniu 09.05.2013 r. w Pile na terenie Wojewódzkiego Ośrodka ruchu Drogowego odbył się konkurs o tematyce związanej z ruchem drogowym. Był to finał Wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W tych rozgrywkach wzięły udział reprezentacje siedemnastu szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego. Turniej składał się z pięciu części: testu z przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji, przygotowania

Read More

CLOSE
CLOSE