POKAZ CZESANIA FRYZUR

W dniu 09 marzec 2020 r. w pracowni fryzjerskiej CKZ z okazji Dnia Kobiet odbył się pokaz czesania fryzur. Organizatorem byli nauczyciel i uczniowie klas fryzjerskich.

Read More

Mechatronicy ćwiczą intensywnie…..

W pracowni mechatronicznej (W13) oraz w Sali W7 (adaptowanej tymczasowo do programowania sterowników  PLC ) pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych: A. Kopki oraz W. Oltmana, trwają intensywne ćwiczenia praktyczne. Uczniowie podzieleni na grupy realizują projekty przygotowujące do pierwszej kwalifikacji EE.02. : „Uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych”.

Read More

TŁUSTY CZWARTEK

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem  znany także jako zapusty, mięsopust, karnawał. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się.

Read More

WYPIEKI WALENTYNKOWE

Walentynki (ang. Valentine’s Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Read More

Mechatronicy w VW

Nauka w naszej placówce bardzo często bywa przeplatana różnymi spotkaniami z przedsiębiorcami, uczestnictwem w pokazach, ćwiczeniach i wycieczkach. Daje to uczniom  możliwość poznania praktycznych aspektów zawodu w jakim się kształcą oraz odniesienia wiedzy teoretycznej do praktycznej.

Read More

Piernikowe ozdoby świąteczne

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia dla wielu trwają już od początku grudnia – stworzenie kalendarza adwentowego, pieczenie pierniczków na choinkę, pierwsze refleksje nad wyborem prezentów…

Read More

Współpraca z UTW

Obecnie osoby starsze stanowią prawie 13% polskiego społeczeństwa, a liczy się, że za 15 lat będą już stanowić 17% ogółu ludności w Polsce. Przemiany ekonomiczne, gospodarcze, postęp techniczny i ekonomiczny sprawiły, że to właśnie ta grupa polskiego społeczeństwa najmniej zyskała na tych przeobrażeniach, jakie dokonywały się na świecie i w Polsce w ostatnich latach.

Read More

„Dzień babeczki”

Dzień pizzy, musztardy, czekolady… oprócz uroczystości religijnych, czy państwowych w kalendarzu można znaleźć także nietypowe święta związane z jedzeniem. Niektóre z nich są oryginalne, inne wiążą się z tradycjami, inne mają zaś przypominać o znaczeniu konkretnych produktów, grup artykułów spożywczych lub potraw.

Read More

Spotkanie z przedstawicielem KPP

W  październiku 2019 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Czarnkowie odbyło się spotkanie klas drugich i trzecich technikum mechatronicznego (2MI i 3M4) i zasadniczej szkoły zawodowej (zawód: mechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz) z przedstawicielem Komedy Powiatowej Policji na temat: „Czy znasz swoje prawa i obowiązki?”.

Read More

Spotkanie z pracodawcami

Na wysoką jakość kształcenia zawodowego wpływa efektywna współpraca szkół z pracodawcami. Jak współpracować dobrze? I jak dobrze wprowadzić zmiany w szkolnictwie zawodowym? To temat dyskusji pracodawców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego współpracujących z Zespołem Szkół  im. Józefa Nojego w Czarnkowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Czarnkowie podczas  październikowego spotkania z pracodawcami.

Read More

CLOSE
CLOSE