Współpraca z UTW

Współpraca z UTW

Obecnie osoby starsze stanowią prawie 13% polskiego społeczeństwa, a liczy się, że za 15 lat będą już stanowić 17% ogółu ludności w Polsce. Przemiany ekonomiczne, gospodarcze, postęp techniczny i ekonomiczny sprawiły, że to właśnie ta grupa polskiego społeczeństwa najmniej zyskała na tych przeobrażeniach, jakie dokonywały się na świecie i w Polsce w ostatnich latach.

Często osoby te musiały rezygnować z dalszej edukacji, z przyczyn ekonomicznych czy losowych. Możliwość realizacji młodzieńczych marzeń, które były dotychczas nie do pogodzenia z życiem zawodowym i obowiązkami wobec rodziny mogą być realizowane dzięki zajęciom w  Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych spotkali się  ze słuchaczami UTW  w Czarnkowie. Nasza współpraca trwa od dwóch lat, a obie grupy łączy postać pani Grażyny Sikora, dziś szefowej UTW, a niegdyś nauczycielki w Zespole Szkół im. J. Nojego w Czarnkowie. Współpraca polega na wymianie doświadczeń z zakresu żywienia. W tym roku pani  Anula pokazała uczniom podstawy Carvingu natomiast uczniowie pokazali ozdoby z ciasta francuskiego. Efekty współpracy można było zobaczyć w pracowni spożywczej w CKZ.

admin

Comments are closed.